0Košík je prázdný

IP kamery

IP kamery

 

 

  • dynamický vývoj a nové vlastnosti
  • ostrý obraz s vyšším rozlišením
  • jednodušší a levnější instalace (přenos dat i napájení kamery pouze po jednom kabelu)
  • přímý vzdálený přístup
  • vnitřní inteligence kamery (např. upozornění na pohyb v obraze)
  • vyšší zabezpečení systému
  • otevřenost (systém lze rozšiřovat o různé senzory a externí zařízení)
  • obousměrný přenos zvuku

VENKOVNÍ NEBO VNITŘNÍ PROVEDENÍ

 

 

Venkovní kamery je třeba chránit před vlivy prostředí, jako je vlhkost a prach. Ve většině případů jsou v dnešní době ideální IP kamery přímo určené do venkovního prostředí, tedy rovnou osazené ve vhodném krytu. Výhodou tohoto provedení jsou menší rozměry a možnost připojení jen jedním kabelem. Odborně se odolnost krytů proti prostředí označuje stupeň krytí IP, u venkovních kamer požadujte krytí IP66, 67 nebo IP68.

Pokud očekáváte, že by se kameru mohl někdo pokusit poškodit nebo odcizit, doporučujeme klást důraz na tzv. antivandal úpravu krytu. Využití odolnějších materiálů garantuje odolnost kamery proti zničení. Tento parametr se označuje krytí IK, většina produktů poskytuje ochranu IK10.

Proti manipulaci s kamerou mohou pomoci též pokročilé softwarové nástroje, jako je např. detekce sabotáže (Tampering Detection) nebo detekce pohybu (Motion Detection).

 

SLEDOVÁNÍ V NOCI

 

 

Pokud si přejeme, aby kamera kvalitně snímala i v noci za špatného okolního osvětlení, musíme volit IP kameru s nočním režimem. To znamená, že je vybavena zabudovaným IR přísvitem a dokáže si sledovanou scénu sama přisvítit, a to dokonce světlem, které lidé nevidí. V nočním režimu se pak kamera automaticky přepne do černobílého zobrazení a rozsvítí IR přísvit.

 

UMÍSTĚNÍ A MONTÁŽ KAMERY

 

 

V dnešní praxi můžete volit z nepřeberného množství možných instalací kamer - na zeď, pod strop, do podhledu ve stropě a mnoho dalších. Nejprve si tedy rozmyslete, kde kameru umístíte s ohledem na sledovanou scénu a jednoduchost přivedení kabeláže.