0Košík je prázdný

Analogové kamery

Analogové kamerové systémy

 


Analogové kamerové systémy jsou zatím nejvíce používaným typem kamerových systémů. Hlavním důvodem je samozřejmě cena a také dostačující kvalita obrazu pro některé základní aplikace. Další velkou výhodou je velmi nízká poruchovost a jednoduchost celého systému.
 

Analogový systém, se skládá z kamery, která je spojena se záznamovým zařízením pomocí koaxiálního kabelu. Záznamové zařízení se označuje zkratkou DVR. Toto zařízení je možné připojit do sítě LAN a pomocí programu či webového prohlížeče k němu vzdáleně přistupovat. Nyní si ve zkratce probereme jednotlivé komponenty:
 

 

Analogové kamery
 

 

Analogové kamery používají pro přenos podobnou technologii, jak se používá při přenosu televizního obrazu. Díky této technologii jsou některé funkce a kvalitativní prvky omezené. Analogové systémy mají většinou rozlišení do 0,4 MPix a používají snímací prvky typu CCD. Většinou se, ale udává informace v tzv. TV řádcích. Dnes se vyrábějí kamery od 420 do 700 řádků. Důležitou informací je, zda kamera toto řádkování dosahuje v černobílém režimu nebo barevném. Analogové kamery mají větší citlivost než IP kamery.
 

 

Kabeláž a napájení kamer
 

 

Jak již bylo napsáno signál z kamery do záznamového zařízení jde po koaxiálním kabelu. Používá se 75Ohmový typ. Napájení kamer je řešeno zvlášť, pomocí dvojlinky. Každá kamera může mít svůj zdroj, nebo se používá řešení pomocí jednoho zdroje pro všechny kamery. Pro toto řešení je vhodné použít kabeláž, která obsahuje v jednom svazku koaxiální kabel, tak napájecí linku.