0Košík je prázdný

Školní rozhlas a vyzvánění

ŠKOLNÍ ROZHLAS A ZVONĚNÍ

 

ŠKOLSKÝ ROZHLAS A ZVONENIEModerní školní rozhlas umožňuje kromě vyhlašování a oznamování začátku a konce vyučovacích hodin i naprogramované spouštění zvonění a hudby (naprogramuje se, co se bude hrát, kdy a v jaké hlasitosti) jakož i spouštění předvolených zpráv nebo směrování hlášení do jednotlivých tříd / zón.

Školní rozhlas sestává z rozhlasové ústředny, 1 nebo více mikrofonů a reproduktorů. Na současném trhu je široký sortiment moderních a cenově přijatelných zařízení, které plně nahradí staré, robustní a mnohdy i nefunkční ozvučení.

Stolní šňůrový mikrofon KOMO 748 a šňůrovou mikrofon na stůl ECM 200 jsou nejčastěji používanými mikrofony pro školní rozhlasy a zaručují kvalitní přenos zvuku. Inteligentní mikrofonní pulty pro připojení k ústředně kromě vyhlašování umožňují spouštění předvolených zpráv nebo směrování hlášení do jednotlivých tříd / zón.

Při školním rozhlase jsou používány nástěnné reproduktory s transformátorem pro 100V rozvody. Nejpoužívanější jsou plastový dvoupásmový reproduktor ARS 520, závěsný reproduktor ARS 288ARS 289. Počet instalovaných reproduktorů se zpravidla shoduje s počtem ozvučovaných místností (tříd).

Pro školní rozhlasy jsou určeny moderní rozhlasové ústředny s MP3 přehrávačem, FM tunerem a dálkovým ovládáním ST2120BC a ST2180BC.


Moderní ústředny školního rozhlasu a elektronický školník ROZaNA pro školy představují vše, co potřebuje škola k zajištění vyhlašování a oznamování začátku a konce vyučovacích hodin, případně hlášení oznámení do školního rozhlasu. Elektronický školník ROZaNA pro školy je systém, který umožňuje spouštět naprogramovaná vyzvánění a hudbu. V programu lze zadat režim vyzvánění (běžný, zkrácený, blokový), nastavit vánoční režim či režim prázdnin, kdy se vyzvánění automaticky přepne do zvoleného režimu. Umožňuje hlásit oznámení přímo ze sborovny, kabinetu nebo z kterékoli místnosti ve škole.
 

 

PŘENOSNÉ OZVUČENÍ


Plánujete ve škole přednášku, kulturní či sportovní akci, kde se předpokládá větší počet lidí? Ideálním řešením ozvučení takových akcí v interiéru i exteriéru jsou moderní přenosné systémy ozvučení s USB / MP3 přehrávačem a bezdrátovým mikrofonem, ať už unikátní malý lehký 20W systém ZP-20 nebo ZP-4A. Zdrojem jejich energie je spolehlivá baterie, jsou tedy použitelné téměř všude. V nabídce jsou také přenosné tašky k systému ZP.