0Košík je prázdný

Školní rozhlas a vyzvánění

ŠKOLNÍ ROZHLAS A ZVONĚNÍModerní školní rozhlas umožňuje kromě vyhlašování a oznamování začátku a konce vyučovacích hodin i naprogramované spouštění zvonění a hudby (naprogramuje se, co se bude hrát, kdy a v jaké hlasitosti) jakož i spouštění předvolených zpráv nebo směrování hlášení do jednotlivých tříd / zón.

Školní rozhlas sestává z rozhlasové ústředny, 1 nebo více mikrofonů a reproduktorů. Na současném trhu je široký sortiment moderních a cenově přijatelných zařízení, které plně nahradí staré, robustní a mnohdy i nefunkční ozvučení.

Stolní šňůrový mikrofon s gongem EM 825 a šňůrovou mikrofon na stůl ECM 200 jsou nejčastěji používanými mikrofony pro školní rozhlasy a zaručují kvalitní přenos zvuku. Inteligentní mikrofonní pulty pro připojení k ústředně kromě vyhlašování umožňují spouštění předvolených zpráv nebo směrování hlášení do jednotlivých tříd / zón.

Při školním rozhlase jsou používány nástěnné reproduktory s transformátorem pro 100V rozvody. Nejpoužívanější jsou plastový dvoupásmový reproduktor ARS 520, závěsný reproduktor ARS 289 zda dvoupásmový reproduktor PAS 507. Počet instalovaných reproduktorů se zpravidla shoduje s počtem ozvučovaných místností (tříd).


Pro školní rozhlasy jsou určeny moderní rozhlasové ústředny s MP3 přehrávačem, FM tunerem a dálkovým ovládáním ST2120BC a ST2180BC.

Malé moderní ústředny školního rozhlasu se zabudovaným elektronickým školníkem obsahují vše, co potřebuje škola k zajištění vyhlašování a oznamování začátku a konce vyučovacích hodin. Elektronický školník: CNM ESR1 je program, který umožňuje spouštět naprogramované zvonění a hudbu. V programu je možné zadat, co se bude hrát, kdy a v jaké hlasitosti.

V programu Elektronický školník CNM ESR1 si nastavíte čas začátku a konce každé hodiny, dny v týdnu, během nichž má zvonit a pak si už jen vyberete hodiny, na které má zvonek zvonit.
Takto již nebude zvonek zbytečně zvonit, když se ve škole nikdo nenachází. Dále si můžete kromě běžného zvonění nastavit libovolnou melodii. Do programu si můžete vložit až tři různá vyzvánění (melodie) a pro každou vyučovací hodinu si z nich můžete jednu vybrat.

 

 

PŘENOSNÉ OZVUČENÍ


Plánujete ve škole přednášku, kulturní či sportovní akci, kde se předpokládá větší počet lidí? Ideálním řešením ozvučení takových akcí v interiéru i exteriéru jsou moderní přenosné systémy ozvučení s USB / MP3 přehrávačem a bezdrátovým mikrofonem, ať už unikátní malý lehký 30W systém MK-50 nebo 20W TXA 480USB. Zdrojem jejich energie je spolehlivá baterie, jsou tedy použitelné téměř všude. Další možností přenosného ozvučení je HiFi mini věž SONY.