0Košík je prázdný

Konferenční a hlasovací systém

KONFERENČNÍ SYSTÉMKonferenční (diskusní) systémy jsou využívány při jednání zastupitelstev a diskuse v obcích, při organizování tiskových či odborných konferencí.
 

Sestávají z navzájem propojených mikrofonních (diskusních) jednotek, připojených k centrální řídící mikrofonní jednotce.

Mikrofonní jednotky se skládají z mikrofonu, reproduktoru a tlačítka pro aktivaci mikrofonu, které zároveň deaktivuje reproduktor, aby nedocházelo k zpětné vazbě. Počet mikrofonních jednotek se nemusí bezpodmínečně shodovat s počtem účastníků - delegátů. Praxe ukazuje, že stačí, když mají vždy dva účastníci jednání či diskuse k dispozici jednu mikrofonní jednotku. Předsednická mikrofonní jednotka KS-P je vybavena prioritním tlačítkem, které umožňuje přerušení ostatních mikrofonních jednotek delegátů KS-D.
Mikrofonní jednotka se uvádí do činnosti pouhým stisknutím vypínače. Signály z mikrofonních jednotek jsou zpracovány v řídící jednotce. Výstup z řídicí jednotky je možné připojit ke standardnímu systému ozvučení, jehož součástí může být jakékoliv zvukové záznamové zařízení (magnetofon, minidisc apod.). Přesná specifikace systému ozvučení závisí na místních podmínkách a potřeb uživatele.
Hlasitost reproduktorů je centrálně ovládána z řídící jednotky konferenčního systému KS-R.

V nabídce je také nejmodernější hlasovací systém MINISTR – ovládací program poskytuje možnost elektronického hlasování pomocí hlasovacích jednotek, možnost prezence a řízení diskuze a je vybaven dalšími uživatelskými funkcemi využitelnými jak v průběhu zasedání, tak i později při zpracování dat.