0Košík je prázdný

Bezdrátový a drátový rozhlas (i kombinace)

OBECNÍ ROZHLAS

 

Nejčastějším řešením místního rozhlasu v současnosti je KOMBINOVANÝ ROZHLAS.

Terén a rozloha mnoha obcí neumožňuje použít pouze drátový nebo bezdrátový rozhlas pro celé území obce. Kombinovaný rozhlas spojuje výhody drátového a bezdrátového rozhlasua tak vytváří komplexní řešení s vysokou kvalitou zvuku na celém území obce. Je ideálním řešením pro obce, tvořené soustředěnou zástavbou a odlehlými místními částmi (příměstské části, nová IBV).
 

DRÁTOVÝ ROZHLAS

 


Tvoří ho vysílač a rozhlasová ústředna na obecním úřadě, kabely, uchycené na sloupech NN vedení a reproduktory.
Drátový rozhlas je díky moderním samonosným kabelem bezporuchový a bez rizika zkratu.
Drátový rozhlas dokáže perfektně ozvučit i rušné a hlavní ulice. Tím, že je zvuk vysílaný jedním směrem, nedochází k ozvěnám ani k přeslechům.
Drátový rozhlas  umožňuje plánování hlášení. Systém dokáže odvysílat naplánované hlášení i mimo pracovní dobu, aniž by musela být v době hlášení přítomna obsluha rozhlasu. Umožňuje nahrát hlášení a naplánovat přesný čas jeho odvysílání (pravidelná hlášení o čase odvozu odpadu, odečítání spotřeby plynu, vody, kulturních a sportovních akcích) jakož i zveřejnit hlášení na webovém sídle obce, případně oznámení mohou být doručeny občanům do mobilních telefonů k opakovanému vyslechnutí oznámení.


Pro plošné ozvučení obcí se používají spolehlivé rozhlasové ústředny které kombinují příznivou cenu s prací s rádiem, CD / MP3 přehrávačem, magnetofonem a USB vstupem a speciální šňůrové mikrofony na stůl pro rozhlasové ústředny se zabudovaným gongem.


Pro perfektní ozvučení rušných a hlučných částí měst a obcí je důležitý typ a výkon použitého reproduktoru jakož i rozmístění a nasměrování reproduktorů. Speciální tlakový reproduktor IT-20 pro obecní rozhlasy a tlakový reproduktor T51-OF- "antivandal" jsou určeny na ozvučení venkovních prostor měst a obcí.

 

BEZDRÁTOVÝ ROZHLASTvoří ho bezdrátové přijímače s akumulátorem a reproduktory.
Bezdrátový rozhlas je nejvhodnějším řešením, jak "přemostit" odlehlé místní části nebo domy (lazy, kopanice) s drátovým rozhlasem v obci i když v posledních letech nastal revoluční pokrok v přemostění odlehlých částí přes internet a tento přenos zvukové stopy je nejvohnějším řešením pro kombinovaný rozhlas.
Přijímače se umísťují na stěnu budovy, na sloupy s rozvaděčem veřejného osvětlení nebo na sloupy veřejného osvětlení při osamocených domech nebo skupinkách domů. Jelikož jsou přijímače s akumulátorem každý zvlášť bezdrátově "přemostěny" s vysílačem v obci, jejich fungování je nezávislé na dalších přijímačů, u bezdrátového rozhlasu nehrozí výpadek celého rozhlasu.
Bezdrátový rozhlas  umožňuje plánování hlášení. Systém dokáže odvysílat naplánované hlášení i mimo pracovní dobu, aniž by musela být v době hlášení přítomna obsluha rozhlasu. Umožňuje nahrát hlášení a naplánovat přesný čas jeho odvysílání (pravidelná hlášení o čase odvozu odpadu, odečítání spotřeby plynu, vody, kulturních a sportovních akcích).
Uživatel bezdrátového rozhlasu má možnost v systému programovat - definovat skupiny přijímačů resp. každý přijímač zvlášť. To mu umožňuje na dálku nastavovat hlasitost reproduktorů, příp. skupin reproduktorů, zapínat nebo vypínat přijímače popř. skupiny přijímačů.
Speciální tlakový reproduktor T-51SP''antivandal''pre bezdrátové rozhlasy slouží k ozvučení venkovních prostor měst a obcí. Je určen pro připojení k bezdrátovému přijímači.